Domowe Przedszkole przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach powstało w 2016 roku. Początkowo były to dwie grupy – „Skrzaty” pod wychowawstwem pań – mgr Aliny Trzęsiec i mgr Joanny Sobczyk i „Motylki” pod wychowawstwem pań – mgr Moniki Trzeciakiewicz i mgr Justyny Domagały. Z każdym rokiem przybywało grup. W tym momencie Domowe Przedszkole to 6 oddziałów.

Wychowankowie mają do dyspozycji  przestronne sale, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. W każdej sali wyodrębnione są kąciki tematyczne, m. in. kącik lalek, przyrody, samochodów, książek, gier i puzzli, plastyczny, muzyczny, co pozwala dzieciom spędzać czas według ich indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Na terenie przedszkola znajduje się bezpieczny plac przeznaczony do zabaw i gier terenowych. Alternatywą dla placu zabaw jest basem z kulkami i kształtki piankowe w korytarzu przedszkolnym, co pozwala Naszym wychowankom na chwilę szaleństwa nawet gdy za oknem pluchasmile

Domowe Przedszkole organizuje kompleksowe zajęcia wychowawczo-dydaktyczne mające na celu wszechstronny rozwój dzieci. Zajęcia obejmują zakres: rozwój mowy, myślenia, czytania, edukacji matematycznej, przyrodniczej, kulturowej, muzycznej, plastycznej, zajęć ruchowych z wykorzystaniem nowoczesnych i atrakcyjnych metod pracy.

Nasza kompetentna i w pełni zaangażowana kadra gwarantuje wysoką jakość usług edukacyjnych, twórcza postawa pozwala na wprowadzanie innowacyjnych, aktywizujących metod pracy. Zapewniamy opiekę psychologa, logopedy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, jak również partnerską współpracę z rodzicami.

W naszym przedszkolu jest miło, przyjaźnie i rodzinnie. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!