W środę 17.05.2023r. nasze przedszkole odwiedził bardzo ciekawy gość. Pan mł. kpt. inż. Wojciech Włodarski- strażak oraz ratownik medyczny. Pan Wojtek przeprowadził dla naszych przedszkolaków szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Dzieci z naszego przedszkola  poznały numer alarmowy 112, uczyły się oceny sytuacji i wzywania pomocy, ćwiczyły technikę odwracania w pozycję boczną, dowiedziały się jak pomóc osobie, która się zadławiła, jak opatrzyć krwawiącą ranę. Pan Wojciech poinstruował dzieci jak zachować się w przypadku poparzenia i użądlenia przez osy, pszczoły. Przedszkolaki poza wiedzą teoretyczną, miały również pokaz praktyczny.
Dziękujemy jeszcze raz mł. kpt. inż. Wojciechowi Włodarskiemu za odwiedziny w naszej placówce oraz za przekazaną wiedzę.