Wychowawcy:

mgr Justyna Szopa

mgr Dominika Bednarczyk

Pomoc wychowawcy:

Karolina Plutecka

 

Witamy Delfinki

   Proszę Państwa oto „Delfinki” !  🐬
Z dumą przedstawiamy nasze najmłodsze przedszkolaki, które 1 września rozpoczęły całkiem nowy - może na początku dla niektórych trochę trudny- etap w swoim życiu.
Zapewniamy, że wszyscy (pomimo maleńkich smuteczków, które szybko mijały i niewielkiej ilości szybkoschnących łez 🤗) byli bardzo, bardzo dzielni ! 👏👏
Życzymy Wam „maluszki” samych szczęśliwych i udanych  dni w przedszkolu ( jesteśmy pewne, że takie będą! 🙂)
   Witamy w  rodzinie „Domowego Przedszkola” ! 🩵🩶💙

Podobieństwa i różnice

   Dzieci z grupy "Delfinki" 🐬 uczą się w tym tygodniu o tolerancji, poznają zasady właściwego zachowania względem innych oraz zgłębiają temat akceptacji podobieństw i różnic dzielących ludzi. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci obserwowały siebie nawzajem i poszukiwały podobnych cech oraz dzielących Nas różnic 👧👦. Wniosek jest jeden - wszyscy jesteśmy wyjątkowi i bardzo potrzebni ❣️!

W nawiązaniu do tematu tygodnia dzieci wykonały dziś swoje portrety 😊.

   Zapraszamy do podziwiania efektów pracy Naszych małych Artystów 🤗🥰!

Aktywne Delfinki

   Uwaga, uwaga 📣 !
Takiej ilości słodyczy w jednym miejscu nie znajdą Państwo nigdzie indziej 🤗🥰!
Wrześniowa pogoda ☀️ rozpieszcza Nasze Przedszkolaki, dlatego często można Nas spotkać na przedszkolnym placu zabaw 🛝. Słoneczko tym bardziej się do Nas uśmiecha 😊, gdy widzi zadowolone buzie Naszych najmłodszych  Przedszkolaków z grupy "Delfinki" 🐬 !

   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  📷.

Jesienne zajęcia u Delfinków

   Kolejny pracowity tydzień za Nami 😊 ! Przedszkolaki z grupy Delfinki 🐬 w ubiegłym tygodniu uczyły się o jesiennym krajobrazie 🍂. Jesień mieni się paletą barw, więc to świetna okazja, aby nauczyć dzieci kolorów, a przy okazji rozwijać ich kreatywność i twórczość 💛🧡❤️💚🤎. Nasze najmłodsze Przedszkolaki dały się ponieść wodzom fantazji i paluszkami malowały piękne jesienne drzewa 🍂 oraz kolorowały liście 🍁. Ach, Ci Nasi mali Artyści 🎨🥹🥰 ! Ponadto rozwijaliśmy również umiejętności matematyczne - zbieraliśmy kasztany do koszyczków 🧺 oraz karmiliśmy Wiewióreczkę Wiolę pysznymi żołędziami 🐿️🌰 ! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😊.

Deszczowa pogoda

   W czasie deszczu 🌧️ dzieci wcale się nie nudzą 😊. Kolejny pracowity tydzień za Nami - Delfinkami 🐬. Za oknem deszcz, a my właśnie w tym tygodniu uczyliśmy się o jesiennej, deszczowej pogodzie 🍂☔. Dzieci z grupy "Delfinki" na koniec tygodnia wykonały piękne, "deszczowe" 🌧️ prace plastyczne, które przez najbliższe dni będą zdobić Naszą galerię prac 🎨👩‍🎨🧑‍🎨.

Przygotowanie do zimy

   W minionym tygodniu Delfinki dowiedziały się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci wiedzą już, jak możemy pomagać zwierzętom w przetrwaniu zimy, znają ich zimowe domki. Delfinki także postanowiły pomóc zwierzątkom, przynosząc do naszego karmnika różne smakołyki😊🐬

Dzień Pluszowego Misia

"Proszę Państwa oto Miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś."
🧸🐻🧸🐻🧸🐻
Nie od dziś wiadomo, że miś to najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci 🥰🤗, dlatego przedszkolaki z grupy Delfinki 🐬 w ubiegły piątek świętowały Dzień Pluszowego Misia 🧸. Dzieci tego dnia poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o misiach występujących w bajkach, prezentowały swoje misie przyniesione z domu, wykonały piękne misiowe rameczki, a nawet zrobiliśmy misiowe, słodziutkie kanapki 😊! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia 📷. Takiej ilości słodyczy nie znajdziecie Państwo dzisiaj nigdzie indziej 🥰❤️!

  

  O listonoszu i jego pracy

   W tym tygodniu w Delfinkach, rozmawialiśmy o pracy listonosza i poczty. Dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, żeby nasz list dotarł do adresata, a także napisaliśmy i wysłaliśmy listy do Mikołaja 🧑‍🎄 Wiemy już także, jakie istnieją inne sposoby wysyłania wiadomości. Dzieciaki wykonały wspólnie telefon ze sznurka, a później świetnie bawiły się rozmawiając z kolegami i koleżankami 😊🐬

   W oczekiwaniu na Mikołaja

   Dzieci z grupy Delfinki 🐬 również wczoraj pilnie pracowały, aby przygotować się na przyjście tego, jakże ważnego i długo wyczekiwanego Gościa 🎅. Wykonały piękne prace plastyczne oraz udekorowały świąteczną choinkę 🎄. Święty Mikołaju czekamy na Ciebie ❤️!