"Czytanie na dywanie" to projekt realizowany przy udziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach. Jest to cykl zajęć dedykowany przedszkolakom z grupy Wiewiórki, Sówki i Misie a celem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, kształtowania nawyku słuchania, eliminowanie negatywnych emocji, agresji i wyciszanie dzieci.

Podczas wrześniowego spotkania w ramach akcji „Czytanie na dywanie” przedszkolaki z grupy Wiewiórki z Domowego Przedszkola  w Słomnikach wysłuchały opowieści “Najwyższa na świecie wieża z książek” Rocio Bonilla.

Przedszkolaki dowiedziały się, że Kraina Książek to niezwykłe fascynujące miejsce, w którym można nie tylko zdobywać wiedzę, ale również przeżywać różne przygody. W skupieniu i ogromnym zainteresowaniu dzieci wysłuchały opowiadania Rocio Bonilla ,,Najwyższa na świecie wieża z książek’’. Była to wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy i robimy rzeczy, o których marzyliśmy, lub o których nawet nam się nie śniło. Po wysłuchaniu opowiadania, odbyła się rozmowa dotycząca treści książki.

Justyna Gacek

"Szopięta" - Ewa Kozyra -Pawlak

W tamtym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórki gościły po raz kolejny Panią Justynę Gacek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach. Pani Justyna za każdym razem przychodzi do Nas z książkami, które oprócz pięknych ilustracji, ciekawych opowieści mają również bardzo ważne przesłanie. Tym razem zapoznała Nas z historią szopów praczy również bardzo mi się podoba. Jest zabawna i ma piękne przesłanie. Często zawaleni obowiązkami, zapominamy o najważniejszym, o tym, że warto spędzać czas razem, a nie tylko obok siebie. Pokazuje jak cenny jest czas, w którym możemy robić coś rodzinnie.

Przygody Zuzi w książce pt. ,,Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja ''

W ramach akcji "Czytanie na dywanie" prowadzonej przez Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach,  grupę "Sówki" oraz "Wiewiórki" odwiedziły Panie Paulina Sendek oraz Justyna Gacek, która przeczytała dzieciom książkę pt. ,,Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja '' autorstwa Catherine Jacob 📖. Wierszowana opowieść o wyprawie Zuzi na biegun północny zaciekawiła wszystkie dzieci. Bohaterka książki tańczyła z elfami, pakowała prezenty z Panią Mikołajową i zwiedzała wioskę Świętego Mikołaja. Książeczka skrywała pewną niespodziankę- różnorodne okienka, które można było otwierać i przez nie zaglądać.
Po wysłuchaniu opowieści dzieci pokolorowały kartki świąteczne.
Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała słodka niespodzianka:)

Podczas styczniowego spotkanie z cyklu Czytanie na dywanie przedszkolaki z grupy Sówki, Wiewiórki i Misie wysłuchały opowieści "Zimowe zabawy" w formie teatrzyku kamishibai🙂😀 Dziękuję Pani Justynie Gacek za to, że i tym razem wybrała dla nas coś na czasie. Było zimowo, zabawnie ale i z przestrogą😊😊😊

Podczas lutowego spotkania Pani Justyna Gacek przeczytała nam kolejną książkę o tematyce zimowej, pt. "Za dużo zimowych zabaw". Ta urocza książka pokazuje, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Nawet gdy po drodze spotykają nas niekoniecznie miłe niespodzianki. I że przyjaźń i dzielenie się z innymi są ważniejsze niż posiadanie.
   Pozycja z cyklu "must have" w biblioteczce dziecięcej:)