Wychowawcy:

mgr Jolanta Dziedzic

mgr Magdalena Pikiel

Pomoc wychowawcy: Bożena Szczepańska

 

 

 Dzień chłopaka u Misiów

 

 

 

Podobni a różni...

    "Jesteśmy podobni a jednak różni" - to hasło towarzyszyło Misiom podczas zabaw w tym tygodniu. Było śmiesznie, refleksyjnie, koleżeńsko. A efekty misiowej autorefleksji - REWELACYJNE!!!

 

 

 

Misiów eksperymenty

   Dzieci z grupy Misie w ramach projektu "Dotknij, poczuj, zobacz" wykonały dwa eksperymenty - "Tęcza Skittles" oraz "Meduza w butelce". Są to pierwsze z wielu zadań projektu, do którego nasze przedszkole dołączyło w tym roku.

 

 

  Kolory Jesieni u Misiów

   Ostatni tydzień u Misiów będziemy wspominać niezwykle ,,barwnie". Zaczęliśmy od podziwiania otaczającej Nas przyrody podczas spacerów, którym sprzyjała przepiękna, słoneczna aura. Były zabawy z kolorowymi liśćmi, harce i swawole, zbieranie skarbów. Poznaliśmy literę ,,I" jak igła:), a jakie zwierze nosi igły na grzbiecie - oczywiście JEŻ. Był on bohaterem pracy plastyczno - technicznej, do stworzenia której wykorzystaliśmy materiał przyrodniczy zebrany na spacerze. Tydzień zakończyliśmy eksperymentowaniem. Dzieci zostały prawdziwymi artystami. Stworzyły drzewa w barwach jesieni, wykorzystując do tego technikę malowania bibułą. Podczas tworzenia tych prac, nawet pojawiła się w sali lekka jesienna mżawka:))).
    Złota Polska Jesień potrafi zachwycić - dzieciaki (i nie tylko) kochają tę porę roku!!!

 

 

Deszczowo u Misiów

   ''W czasie deszczu dzieci się nudzą...'', ale nie w Domowym Przedszkolu😄.
''Deszczowo"🌧💦☔️ w ostatnich dniach było u MISIÓW🐻 - eksperymentowały, doświadczały, dmuchały, tworzyły i świetnie się bawiły.

 

 

Dzień dyni u Misiów

 

Dziś przypada Święto Dyni 😊.
MISIE🧸w zeszłym tygodniu celebrowały ten "Dynio-Dzień" 🎉🧡
Z ziarenka powstałam.🤗
W ogródeczku się kulałam,
a w słoneczku wygrzewałam🌞.
By witamin nabrać moc,💪🏻
byś mnie spróbował
I powiedział - to jest to!👍🏻
Do chrupania bądź gotowy
Bo sezon mamy DYNIOWY!!!🍁🍂

Misie - Mali Wielcy Polacy

"Kto ceni Jej barwy ojczyste –
Bo Cnoty i Męstwa są znakiem;
Kto umie Ich bronić, zaiste –
Ten właśnie jest dumnym Polakiem."
Nasze MISIE - Mali Wielcy Polacy🇵🇱🤍❤️

 

 

Przedszkole do hymnu 2022 - Misie

 

Dzień Pluszowego Misia

   🐻🧸Dzień Pluszowego Misia to szczególne święto😍- zwłaszcza dla dzieci z grupy MISIE🐻❣️
Dziś gościły one w naszej szkolnej bibliotece. MISIE bawiły się z Panią Anią jak zawsze fantastycznie!!!🤩 Poznały historię Tediego, potańczyły, obejrzały ciekawe albumy📖, każdy mógł narysować swojego misia 🖍🧸(nawet z zamkniętymi oczami🙃). Na koniec było to co MISIE lubią najbardziej😋 - słodki miodek🍯.
   Dzięki pluszowym misiom, które przybyły dziś z dziećmi do naszego Domowego Przedszkola ten dzień był ,,przytulaśny", bo na radości i smuteczki ,,był zawsze, jest i dziś i będzie PLUSZOWY MIŚ!!!"🥰🧸

 

Tęcza z serwetek i gasnąca świeczka u Misiów

Dziś u MISIÓW eksperymentalnie🥼⚗️🥽. "Tęcza z serwetek" 🌈 w ramach projektu "Dotknij, poczuj, zobacz" oraz "Gasnąca świeczka" 🕯️😊.

Nasze ciało

"Zdrowie mam, bo o siebie dbam" 😊.
Bohaterem tego tygodnia u MISIÓW 🧸było CIAŁO CZŁOWIEKA. A jaki gość nas odwiedził? Zobaczcie sami 😁

 

Misiów przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Zima u Misiów

"Zima, zima, zima,
Pada, pada, snieg..."
U Misiów🧸 zimowe zabawy❄️ nawet w sali można ulepić bałwanka 😁❄️☃️.

W karnawale u Misiów

   Co słychać u Misiów 🧸👂?
To był fantastyczny 🤩 i pracowity tydzień 😅. Karnawał  zagościł u nas na dobre, pojawiło się ,,B" jak balon 🎈, były eksperymenty 🧪🥼, klowny 🤡 i maski karnawałowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć tańców-połamańców🤸.
,,W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale🎈🎉"

Karnawał u Misiów c.d.

Ostatnie dni u MISIÓW🐻upływają pod znakiem świetnej zabawy🤩🥳.
W karnawale dzieci bawią się wspaniale na BALU 🤡a po nim Tłusty Czwartek🍩- faworki, pączki, pączusie, babeczki pyszniusie😋!!! Każdy Misio pączka je, aż mu brzuszek trzęsie się😄 - mniam...🎈🧸.

"Wiosenne przebudzenie" Misiów

 Prehistoryczny tydzień Misiów

,,Wielkie gady, chyba wiecie?
Królowały na tym świecie."
   W tym tygodniu MISIE🐻 cofnęły się w czasie aż do prehistorii. Dzieci poznawały tajemnice z okresu dinozaurów. Stanęły dosłownie oko w oko👀 z niektórymi z tajemniczych gadów🦖🦕🐊. Ponadto dzieci kreśliły malowidła na ścianach “jaskini”✏️. MISIE  zamieniły się także w archeologów🕵️‍♀️, prowadziły wykopaliska i badały skamieliny 🦣🦴. Na koniec, podczas eksperymentu z jajkiem, wyciągnęły baaardzo ciekawe wnioski🤔🧐.

Mali Patrioci - Misie

 

Niezły kosmos u Misiów

   Ile planet ma Układ Słoneczny🤔, czym się różni astronom od astronauty👩‍🚀, czy Słońce jest gwiazdą☀️, kim był Mikołaj Kopernik🔭, dlaczego w nocy jest ciemno🌜? - MISIE już wiedzą 🧸👍🏻
A na koniec tygodnia w Domowym Przedszkolu wylądowały Ufoludki🛸👾
Niezły Kosmos 🌌👨‍🚀👩‍🚀🛰️!!!

   Zapraszamy do galerii:)

Wiosenny ogródek

   Ten tydzień dla MISIÓW 🐻, był niezwykle pracowity. Postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Mogły samodzielnie wysiać nasiona oraz cebulki kwiatów do doniczek a następnie podlać sadzonki. Sadziły cebulkę, zasiały owies, rzeżuchę i aksamitki. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda💧 i słońce🌞, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Codziennie będziemy pielęgnować nasze roślinki i obserwować jak zmienia się nasz Wiosenny ogródek 🤩🌷🌱.

Eko - Misie

Jest Ci ekologia bliska?
Nie zaśmiecaj środowiska!
Po pikniku, po biwaku
Zawsze sprzątaj przedszkolaku!!!
Misie wiedzą jak i po co śmieci segregować♻️, że wodę 💦, rośliny🌱 i zwierzęta 🐾należy szanować👍🏻🙂

 

Dzień Rodziny

 

Co kryje się pod Rynkiem?

   Dziś MISIE🧸wybrały się na wycieczkę do Krakowa😊 - czym tam dotarły? - pociągiem🚉!!! Dla wszystkich (bez wyjątku) była to nie lada atrakcja👍. Następnie ulicami Starego Miasta przeszliśmy do Rynku Głównego, gdzie zeszliśmy do Podziemi. Tam zwiedziliśmy wystawę oraz wzięliśmy udział w warsztatach - ,,Co kryje się pod Rynkiem?" Misie już wiedzą kim jest archeolog i czy pędzelek jest mu potrzebny do malowania 🫢. W trakcie zajęć dzieci miały okazję odkryć tajemnice skrywane pod ziemią i wiele dowiedzieć się o historii Krakowa i jego mieszkańców. Na zakończenie na dzieci czekało specjalne archeologiczne zadanie. Wszyscy z zaangażowaniem je rozwiązywali🔍👀. Nie zabrakło karmienia krakowskich gołębi 🕊, słuchania hejnału 🎺 z wieży Kościoła Mariackiego, oglądania koni przy dorożkach i oczywiście świetnej zabawy!!!
Pogoda dopisała🌞 i dobre humory też😁😎.
😎ACH CO TO BYŁ ZA DZIEŃ🤩

   Misie w Motylarni

   🐻🦋MISIE w dniu wczorajszym udały się na kolejną wyprawę - tym razem do Motylarni w Czaplach Wielkich🦋🐻. Dotykały 🤲, oglądały 👀, słuchały👂, doświadczały🔬 i zachwycały się 🤩pięknem natury🐛🦋!!! Dziękujemy za moc wrażeń i ciepłe przyjęcie🥰
,,To motyl unosi nasze marzenia
 I pokazuje piękno kruchości,
 To motyl podczas przepoczwarzenia,
 Nam ukazuje piękno inności”.
 Marek Mozyrski, „Motyl”

  

Cytrynowy zawrót głowy

   Już czujemy smaki Lata🍋☀️🏝😊.
Każdy z nas ma kwaśne minki bo zjadamy dziś cytrynki😆.
Było wyciskanie skoku, smakowanie i wąchanie kwaśnych owoców, robienie orzeźwiającej lemoniady🍋🧃, wykonanie ,,smakowitej" pracy plastycznej, zabawa w tajnych agentów i przekazywanie wiadomości ,,sympatycznym" atramentem🕵️‍♀️a na koniec degustacja PYYYSZNEGO letniego, cytrynowego napoju😋🍋🧃.
    Misie już czują LATO🧸🏖

Misie w zagrodzie "Przyjazne zwierzaki"

   W czwartek MISIE 🐻gościły z wizytą w gospodarstwie "Przyjazne zwierzaki" 🐾.🐇🐎🐕🥰
Wrażeń nie było końca - spędziliśmy czas w cudownej atmosferze😎.  Podczas różnych atrakcji, takich jak: zajęcia konne, spotkania z psami oraz innymi zwierzakami, a także beztroskiej wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, czas upłynął nam zdecydowanie zbyt szybko.

   Dziękujemy Przyjazne zwierzaki za gościnę🫶😘.